Salzkamergut 2021 - Czech MultiSport Coaching

09.08.2021

První rok našeho fungování týmu jsme také okořenili účastí na velké zahraniční akci, která utužila partu a nabídla všem svěřencům možnost porovnání s mezinárodní konkurencí.

Co je Salzkamergut Trophy?

Salzkammergut Trophy je nejtěžší maraton horských kol v Rakousku. Od roku 1998 naplňují cyklisté z celé Evropy své sportovní ambice uprostřed fascinujících hor Solné komory. Je jedno, jaká je tvoje výkonnost, každému účastníkovi je nabídnuta vhodná vzdálenost tras. Od mírných 22 kilometrů přes 37, 58, 76, 121, až po pekelných 205 kilometrů, stejně jako technicky náročný závod "All-Mountain" na 57 kilometrů se startem v Bad Ischlu.

Dny před závodem...

Na závod musí být člověk dobře připraven nejen fyzicky, ale především psychicky...

Do místa konání závodu jsme dorazili už 3 dny předem a chtěli si především užít tuhle tak trochu neplánovanou akci. Celá myšlenka účasti na tomto nejtěžším maratonu Evropy se zrodila na jedné týmové grilovačce, kde se začali vytahovat staré zážitky a jelikož mám na tento závod velice výrazné vzpomínky (jinak to snad ani nejde), tak zmínka o této akci nemohla chybět. Upřímně nikdo z nás netušil, že se to letos opravdu dotáhne do konce a i přes všechny pandemické okolnosti se závod opravdu uskuteční a tak trochu jsme vše brali na lehkou váhu. Najednou jsme se však blížili do solných rakouských hor a pomalu nám přestávalo být do smíchu s vidinou co nás čeká. Velice silné složení týmu čítalo dohromady 10 lidí a tuto výzvu si nenechali ujít naši mladí ve složení Fanda, Lucka, Šíma, Jonáš, Marek a Mája a k nim se připojila skupina těch zkušenějších v podobě Romči, Michala, Helči a mě.

A jak jinak si užít předzávodní dny v tomto krásném horském prostředí, než na kole a pořádných trailech. Nemohly jsme tedy vynechat projetí části tratě a především návštěvu Bike Areny Obertraun, která nám zabrala několik hodin nádherného ježdění.

Déšť, déšť a zase déšť ...

Zatímco dny před závodem bylo počasí takřka jako malované a užívali jsme si sluníčka a tepla, tak v den D se takřka vše obrátilo přesně naopak. Část skupiny, která se vydala zdolat nejdelší trať v podobě 200km s 6500 metry převýšení, vstávala před 4 hodinou ranní a za okny jen slyšela nekonečné řetězce deště. Ostatní se vydávali na trať později ale i pro ně byla hned od prvních minut připravena pořádná dešťová sprška. Náročné to bylo také pro podpurnou část týmu, která musela přepravovat závodníky na jednotlivé starty, které byli rozesety po celé dopoledne a následně to co ze závodníků zbylo zase přepravit zpět na ubytování.

Ve zkratce to vypadalo tak, že pršelo hodně a nebo ještě víc ...

Velká stopu týmu CMC v Rakouských vodách ...

Před všemi kteří se do jednotlivých závodů pustili je zapotřebí smeknou klobouk. Nejen za těchto podmínek je Salzkamergut opravdovou prověrkou všech dovedností a určitě ne nadarmo se mu přezdívá TOP MARATON EUROPE. Všichni zúčastnění se podívali na dno svých sil ale současně také všichni odjížděli s velkou spokojenosti a motivací do dalšího ježdění na kole. Již teď střádáme plány na další ročník a už nyní je jistě, že v roce 2022 nebudeme chybět.

Složení týmu na Salzkamergut Trophy 2021.

Šimon Tomáš 2008

Jonáš Hellmich 2005

František Harakal 2008

Marianna Erbenová 2010

Lucie Nedomlelová 2002

Marek Čumpelík 2002

Michal Graman

Roman Neshyba

Vladislav Karásek

Helena Karásková Erbenová