MČR Tábor – Generálka na MS?

16.01.2024

Cyklokrosová sezóna se blíží do velkého finále. Tím, jak všichni fanoušci ve světě cyklistiky ví bude Mistrovství světa v jihočeském Táboře. Areál Komora však ožil již o víkendu 13. – 14. 1. Na programu byl národní šampionát. Který kromě rozdělení medailí, sloužil jako generálka na MS a také to byl poslední závod před uzavřením nominace.

Promrzlý závod

My jsme se vydali do Tábora v neděli ráno. Závodu se zúčastnila Nikola Nosková, která již závodila v barvách svého nového silničního týmu Cofidis. Trať byla na nedělní závod promrzlá a tvrdá. Celý den panovali teploty pod nulou, a tak bylo důležité udržovat se v teple.

Start závodu, žen byl v 11:45. Vše podstatné se stalo v prvních dvou kolech závodu. Za osamocenou lídryní se Nikola usadila na druhém místě. Stejně jako vedoucí závodnice i ona jela sólo závod a druhé místo udržela a odvezla si z Tábora stříbrnou medaili a nominaci na Mistroství světa. Budeme držet palce!!!