Únorový rub i líc

04.03.2024

Každá mince má dvě strany. A to přesně vystihoval letošní únor. Zejména počasí v tomto měsíci. Kdo byl rád? Kdo si užil zimu? Kdo už zimní výbavu hodil do kouta a nemůže se dočkat prvních závodů letní sezóny? Už někdo závodil??         

Únor měl být pro spoustu z nás vrcholem zimní sezóny. Mladé čekaly závody Českého poháru a Mistrovství republiky. Pro část z nás měla být vrcholem zimy Jizerská 50. Bohužel :( závod musel být z důvodu nepřízně sněhových podmínek zrušen.

I závody Českého poháru se stěhovaly z místa na místo. Zbylo pouze pár míst, kde se lyžařské závody mohly v našich končinách konat. Mistrovství republiky žactva se nakonec konalo v Harrachově, kde se podařilo na víkend upravit kolečko pro mistrovské závody.

Na startu víkendového klání jsme měli tři zástupce. Do stopy se v sobotu, i v neděli vydali Míša Vaněček, Romča Tomeš a Mája Erbenová, která získala v sobotním klasickém závodě stříbrnou medaili!!! Všichni podali super výkony a už se těšíme, co nám předvedou v letní sezóně.

Mája si hned další víkend střihla další Národní šampionát, a to v halové atletice. Zúčastnila se závodu na 1500 m. V tomto závodě si doběhla pro páté místo.

V našem podání je to MultiSport na několika frontách. Jarda Nový si střihl první závody v OCR. A rozhodně se toho nebál.

Velká část týmu již vyhlíží letní sezónu. A příprava probíhá již v plné parádě. Cyklistika, běh ale i plavání jsou na denním menu našich závodníků. Délka tréninku je různá, ale když se sejde počasí a sejde se dobrá skupinka, tak může padnou i 170 km na silničním kole. Na který to závod zase trénují?? A pak jsou tu dny, kdy sedneme na horské kolo a za hodinu můžete tipovat, kdo se pod tím bahnem skrývá.

Je to neskutečné, jak všichni makají a už se těšíme na sezónu a co nám a Vám a vlastně všem předvedou.