Duben – pořádání závodů a cesta na jih Evropy

01.05.2024

Po návratu ze soustředění z Toskánska se nás čekal opravdu nabitý program. Hned víkend na to začalo. První závody, hned UCI C3 ve Stříbře. První závod je vždy taková neznámá. Jak máme natrénováno? Co soupeři? Kde budeme získávat, a kde ztrácet? No zkrátka, bylo více otázek než odpovědí.


Pro spoustu to také znamenalo, přestup do vyšší kategorie. Takže starší soupeři a delší závod. Prostě pořádná výzva. A jak to teda dopadlo.

No prostě parádně. Spousta super výkonů a k tomu tři pódiová umístění. A závod kategorie Žákyně II. To bylo něco v prvních čtyřech tři naše dresy. Fakt pecka holky!!

Nejenže se závodů účastníme, ale my je pořádáme. Po roční pauze jsme se opět pustili do sousta s názvem Muhu MTB cup. No Muhu si s námi pěkně hrál, jakože s počasím. Víkend před tím to bylo léto, ale jak zjistil, že budou závody ve Vesci u Liberce, tak připravil pravé Jizerské počasí – čti pět stupňů. Ještě, že ten déšť zvládnul během předchozích 3 dní. Na to, že se to bylo poprvé, kdy jsme tyhle MTB závody pořádali ve Vesci, tak trať se povedla a pravděpodobně to nebylo naposled. Prostě na podzim čekejte Muhu cyklokros.

Ještě jsme ani nedolízali rány z pořádání a už jsme seděli v letadle. A jako proč v letadle? Odpověď je v celku jednoduchá. Přihlásili jsme se na Xterra Greece (překlad. Světový pohár v terénním triatlonu v Řecku). A do Řecka autem, to je fakt na dlouho věřte mi.

Prohlídka trati, užití Sluníčka, a v sobotu hurá na věc.

Start je rozdělen. V 9:30 (9:31) se do závodu pouští postupně elita mužů, a tu minutu po nich, elita žen. Tady je to jasné všichni fandíme trenérce a Helča se s tím pere fakt suprově. Hodinu a patnáct minut po nich, tedy v 10:45 do závodu startuje zbytek naší výpravy. A jak jsme dopadli? No někteří bohužel dopadli i na zem. Ale krom povrchových bolístek skoro žádné velké újmy na zdraví.

A co výsledky? Jak jste dopadli??
No jak jste se mohli dočíst výše, někteří z nás dopadli i na zem. Ale výsledky byli vskutku parádní. Do cíle se první dostala naše trenéra Helča Karásková a svým 6. místem v elitní kategorii žen, jakoby motivovala a inspirovala všechny ostatní. Do cíle se pak dostal Mára Čumpelík, který dokončil jako 4. ve své kategorii ale ve výsledcích je teď veden jako DNF, tak snad se to brzy vysvětlí. V dalších chvílích protnuli cílovou čáru náš Myšák – Michal Graman na 6. místě v AG, Romča Neshyba, který ve stejné AG dokončil jako 8. a Evča Mlčáková, která i přes defekt urvala druhé místo v kategorii. Dva defekty ze závodu vyřadili našeho cyklo coache Láďu Karáska, který zvládl suprově plavání, ale pak ho potkala smůla.

Byl to super začátek sezóny v podání našich triatletů. Tak snad příště to vyjde ještě o kousek lépe.