Český pohár MTB 2022 - Brno

12.04.2022

CMCéčko se na prvním pohárovém závodě v Brně vůbec neztratilo a odvezlo si 2 bronzové medaile. To je pro náš malý tým velká odměna a zároveň motivace do další práce.

Jak už to bývá, celý víkend byl pro všechny opravdu náročný. Vše začíná už v pátek projetím trati, pilováním technických pasáží a pro žákovské kategorie to je ještě omrknutí toho, co je čeká v technických dovednostech.


V sobotu se na start postavili nejprve kadeti (tady jsme zatím zastoupení neměli, ale v Touškově už bychom měli mít na startu Fandu Harakala, kterého na úvod sezony přibrzdili školní povinnosti), 3 minuty po kadetech se na start vydali Masters do 35ti let s naším ředitelem týmu Láďou Karáskem a chvíli po Masterech odstartovali Experti s Markem Čumpelíkem. Pro kterého to byl v jednadvaceti první start na závodech českého poháru. A popral se s ním statečně. 

"Na první závod sezóny to bylo dobrý. Po soustředění jsem se docela obával, jak to tělo zvládne, ale fungovalo celkem dobře. Technicky to na to, že jsem letos jel prakticky poprvé něco techničtějšího nebylo špatné. Byla to moje první zkušenost na poháru a určitě mě nabudila na další jeho pokračování. Jako základ do sezóny je to dobré, ale určitě je zde několik věcí, na kterých je třeba zapracovat."

Oba čekala porce 4 náročných okruhů. První stupně pro náš tým vyjel Láďa Karásek, který byl v cíli určitě hodně zklamaný. Zbytečně si nechal ujet čelo závodu a i když v posledním ze 4 okruhů hodně stahoval, už to na druhé místo maďarského závodníka nestačilo.

Po poledni se na start v elitní kategorii žen (jiná možnost není :-) ) postavila Helena Karásková. Na ní čekalo v ideálním případě 6 kruhů, které se nakonec podařilo i přes technické problémy objet a podívat se do cíle s plným počtem okruhů. Naše omladina během závodů nezahálela, a pokud nebyli v depu s občerstvením, tak pobíhali u trati a fotili, a fandili svým trenérům. Po dojetí ženské kategorii se naši mladí s Láďou vydali opět trénovat technické disciplíny a teprve po dojetí elitní kategorii mužů se mohli vydat na projetí své trati. Hodně dlouhý a promrzlý den...

V neděli jsme pak měli zastoupení ve třech kategoriích. Jako první z nich se na start postavila Mája Erbenová v kategorii mladších žákyň. Z poslední řady si hodně pěkným soustředěným výkonem dojela pro první podium na českém poháru. "Nemyslela jsem si, že bych se mohla tolik posunout dopředu, ale trať se mi líbila, byla hodně do kopce a dalo se celkem dobře předjíždět a dolů byly moc hezké technické sjezdy a skoky. 3. místo jsem nečekala" zhodnotila svůj výkon Mája, žákyně základní školy Pasířská v Jablonci nad Nisou. Určitě svým výkonem překvapila a Czech MultiSport Coaching se mohl na stupně vítězů postavit po ještě jednou. Ve starších žácích v barvách CMC v jedné z nejpočetnějších kategoriích (120 závodníků) se ukázal Šimon Tomáš a pral se opravdu statečně. I když mu v posledním ze 4 okruhů lehce došly síly, umístění v první půlce startovního pole je velkým povzbuzením a zlepšením. Kluci už tady jezdí neuvěřitelně rychle a nedarují si ani metr! Po projetí cílovou páskou bylo v jeho tváří nejprve vidět zklamání, ale postupem času začala převládat spokojenost a motivace do dalších tréninků. Poslední zastoupení měl náš tým v kategorii starších žákyň. Mája (Markéta) Grégrová se se třemi náročnými okruhy prala víc než statečně. Všechny pasáže náročné trati sjela i vyjela. "Ještě před pár měsíci bych si na takový závod vůbec netroufla a teď jsem stála na startu odhodlaná se tratí poprat. Mám velikou motivaci se zlepšovat, jak fyzicky, tak v technice."

Tímto máme úvod sezony úspěšně za sebou a těšíme na další díl Českého Poháru do Touškova. U všech svěřenců vidíme velký posun ve výkonnosti i technice ovládání kola v terénu. Jsme hrdí na své svěřence.