Endorfin Vertical 2021

Endorfin Vertical, jaro 2021

V posledním březnovém týdnu a začátkem toho dubnového (28.3. do 5.4.) se uskutečnil již třetí ročník běžeckého závodu s názvem Endorfin Vertical, který pořádá Czech Multisport Coaching a jehož hlavním partnerem je prodejna Endrofin Factory na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou. Letos se poprvé běželo také za podpory Vinotéky Viva la Vina v Nové Vsi nad Nisou a firmy Vitar, která se specializuje na doplňky stravy a zdravý životní styl a pohyb. Všem našim partnerům moc děkujeme za spolupráci a podporu.

V minulých letech byl závod vypsán jen pro dospělé závodníky a startovalo se hromadným způsobem. Bohužel už v loňském roce jsme jarní část musely uspořádat virtuálním způsobem a faktem je, že závod měl velkou účast. Některé etapy si zaběhli třeba i Vítek Pavlišta (náš nejlepší maratonec), Vojta Král nebo Denisa Kosová jako jedni z našich nejlepších orientačních běžců, a to bylo pro nás velkým povzbuzením. Podzimní část se nám pak podařilo uspořádat klasickým způsobem s hromadnými starty a společným vyhlášením. Letošní jarní část, ale musela znovu proběhnout virtuálně. Stačily k tomu chytré hodinky, nebo chytrý telefon a aplikace Strava. Vzhledem k tomu, že jsme nově také udělali kategorii dětí do 15 ti let tak jsme se rozhodli akceptovat do výsledků i časy zaslané e-mailem.

Chtěli bychom poděkovat všem, kdo se postavili v této těžké době na start a udělali tak něco pro své zdraví a, nebo naopak to teprve někoho "nakopne", aby příště vyběhli celý kopec, nebo stačili kamarádovi.

Pro tuto jarní část jsem se rozhodli pro výběhy na Nisanku, Bramberk a Černou Studnici. První výběh na Nisanku z Jabloneckých Pasek měřil 3 kilometry s průměrným sklonem 4,9 % a převýšením 145 metrů. Jako úvodní etapa to byla určitě méně náročná, ale zato velice krásná. Druhá etapa vedla opět z Jabloneckých Pasek, ale tentokrát na Bramberk. Výběh byl dlouhý 3,9 kilometrů, s průměrným sklonem 6,5 % a 263 nastoupanými metry. Byla nejdelší etapou a závodníci si museli na trati poradit i s poměrně velkým množstvím sněhu. Poslední, třetí etapa vedla z Nové Vsi nad Nisou na Černou Studnici. Sice délkou nejkratší výběh, dlouhý 2,1 kilometrů, ale o to prudší. Závodníci nastoupaly 247 metrů a poslední část opět po sněhu.

Mezi chlapci do 15 ti let byl ve všech etapách nejrychlejší Viktor Novák, který dosáhl vždy i na nejrychlejší čas celkově. Mezi dívkami si vedla vždy nejlépe Marianna Erbenová, mezi muži byl vždy nejrychlejší Jan Peroutka a mezi ženami Helena Karásková. Především výkony dětí byly opravdu obdivuhodné. Jak si dokázaly poradit s délkou tratí, a hlavně velkým převýšením a také frekvencí jednotlivých etap, jak šly rychle po sobě, protože všechny výběhy bylo nutné odběhat v jednom týdnu!

Děkujeme všem, kdo se postavili na start a nebáli se potrápit svoje tělo. Krásné bylo vidět, jak běhají celé rodiny a moc děkujeme i Lučanskému klubu, který se do běhání zapojil. Nutné je také poděkovat počasí, protože to na závodní víkend bylo opravdu parádní a běhání přímo nakloněné.

Teď prosíme všechny účastníky, aby si ceny vyzvedly v prodejně Viva la Vina v Nové Vsi nad Nisou, pro první tři jsou připravené věcné ceny a pro prvních 6 perníkové medaile. Tak neváhejte. Také doufáme že podzimní část proběhne za normálních podmínek a budeme se všichni moct postavit společně na startovní čáru.